Zapobieganie malarii

Andrzej
Sensodyne Total Care Ulga opinie badanie oraz leczenie żółtaczki typu c

Wyprawa do krajów tropikalnych wiąże się z ryzykiem zachorowania na malarię. Turyści, którzy nie stosują odpowiednich środków ochronny, narażeni są na liczne ukąszenia przez komary. Niebezpieczne są przede wszystkim te z rodzaju Anopheles. W ich organizmach mogą się bowiem znajdować zarodźce malarii. W wyniku ukąszenia przez takiego komara, przedostają się one do organizmu człowieka.

Przed podróżą warto zorientować się czy w danym regionie istnieje ryzyko zachorowania na malarię. Jeśli jest ono duże, warto spakować odpowiednie leki przeciwmalaryczne. Ponadto niezwykle istotna jest także ochrona osobista. Najlepiej zakładać bluzki z długim rękawem oraz długie spodnie. Przydadzą się także repelenty, które dostępne są w niemal każdym większym sklepie. Zawarte w nich związki działają odstraszająco na komary. W miarę możliwości należy unikać obszarów podmokłych, zbiorników wodnych oraz lasów, gdyż tam bytują najczęściej komary.

Środki ostrożności trzeba też zachować w hotelu. Najlepiej często włączać klimatyzację, ponieważ niska temperatura odstrasza komary. Podczas snu najlepszą ochroną jest moskitiera. Nie zawsze jednak jest ona standardowym wyposażeniem pokoju hotelowego. Z tego powodu warto zadbać o przykrycie całego ciała. Ponadto okno powinno być zamknięte przez całą noc.

Aquafresh Max-Active

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Co przyciąga komary?

Komary są szczególnie niebezpieczne w rejonach zagrożonych malarią. W przypadku podróży m.in. do Afryki, należy starannie zabezpieczyć się przed możliwością ukąszenia przez moskitami. Przede wszystkim warto zapoznać się, w jakim miejscach komary występują najliczniej. Są to różnego rodzaju podmokłe tereny, zbiorniki wodne, a także lasy. Istotne jest także pora dnia. […]