Środki przeciw komarom

Andrzej
Epivir 300 ulotka

Malaria jest chorobą, które można zapobiegać stosując odpowiednie środki ochronne. Jednym z nich są repelenty. Zalecane są one wszystkim tym, którzy podróżują do krajów, w których choroba stanowi zagrożenie.

Skuteczność repelentów jest jednak różna, zazwyczaj uzależniona od składu oraz określonych cech danego organizmu. Odpowiednią dawkę najlepiej zaaplikować na odsłonięte części ciała, takie jak twarz, ręce czy szyja.

Przy wyborze określonych repelentów, warto zwracać uwagę na ich skład. Te najlepsze zawierają bowiem DEET, czyli diethyl toluamide bądź N,N-diethyl-meta-toluamide. Jest to związek, który powoduje zablokowanie receptorów węchu komara. Repelenty mają odmienną zawartość DEET. W zależności od tego, różny jest czas działania środka. Podobne działanie do DEET wykazują także inne związki, jak np. KBR 3023 (picaridin).

Repelenty można także stosować w przypadku dzieci. Trzeba jednak wybrać środek, który przeznaczony jest specjalnie dla dzieci. Nie wszystkie bowiem nadają się dla maluchów. W przypadku środków zawierających DEET, nie jest wskazane stosowane ich dla dzieci poniżej 2 miesiąca życia. Rodzice mogą spryskać również i ubranie dzieci. Wskazane jest także zakładanie ubrań w jasnych barwach, takich jak biel czy beż. Warto pamiętać o szczególnej ochronie po zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Malaria a kobiety ciężarne

Malaria należy do chorób zakaźnych, których powinny unikać dzieci, osoby ze słabszą odpornością oraz kobiety ciężarne. U nich istnieje spore ryzyko wystąpienia powikłań malarii. Z tego powodu, kobiety spodziewające się dziecka, powinny unikać podróży do krajów, w których istnieje wysokie zagrożenie tą chorobą. W przypadku konieczności wyprawy do jednych z […]