Malaria na świecie

podejmij leczenie żółtaczki u kota Bisacodyl GSK - 10mg cena

W wielu krajach malaria jest powszechnie występującą chorobą. W niektórych przypadkach powoduje śmierć zarażonego. Objawy malarii początkowo mogą przypominać grypę, przez co chory nie zażywa odpowiednich leków. Malarii można zapobiegać, stosując m.in. odpowiednią profilaktykę. Dostępne są także leki przeciwmalaryczne, które powinien posiadać każdy turysta, który wybiera się w rejony zagrożone tą chorobą.

Ryzyko zachorowania na malarię jest szczególnie wysokie w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Najbardziej zagrożeni są turyści, którzy wybierają się do tropikalnych krajów Afryki. W przypadku niektórych państw, zachorowalność na malarię jest wysoka na całym obszarze. Są to takie kraje, jak Afganistan, Angola, Bangladesz, Birma, Boliwia, Botswana, Brazylia, Burkina Faso, Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Erytrea, Gabon, Ekwador, Haiti czy Kambodża.

Istnieje także sporo państw, w których ryzyko zachorowania na malarię jest ograniczone. Do nich zalicza się m.in. Kolumbia, Korea Południowa, Kostaryka, Malezja, Maroko, Meksyk, Namibia, Panama, Peru, Arabia Saudyjska, Argentyna, Armenia, Filipiny, Grecja czy Indonezja. W przypadku tych krajów, malaria zazwyczaj występuje w określonych rejonach kraju bądź na konkretnej wysokości n.p.m. Podróżując do takich regionów, warto posiadać odpowiednie leki przeciwmalaryczne.

wzw żółtaczka typu b to wirusowe zapalenie wątroby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *