Malaria a kobiety ciężarne

Andrzej
Flixotide 125 ulotka bezobjawowe wirusowe zapalenie wątroby typu c często przebiega łagodnie

Malaria należy do chorób zakaźnych, których powinny unikać dzieci, osoby ze słabszą odpornością oraz kobiety ciężarne. U nich istnieje spore ryzyko wystąpienia powikłań malarii. Z tego powodu, kobiety spodziewające się dziecka, powinny unikać podróży do krajów, w których istnieje wysokie zagrożenie tą chorobą.

W przypadku konieczności wyprawy do jednych z tych państw, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Nie jest to jednak proste, ponieważ część leków przeciwmalarycznych nie jest wskazana do kobiet ciężarnych. Ich zażycie mogłoby spowodować różne komplikacje dla przyszłej mamy bądź nienarodzonego dziecka.

Środkiem ochronnym mogą być repelenty, jednak nawet w ich przypadku, należy zwracać uwagę na skład. Dotyczy to przede wszystkich środków, które zawierają DEET, czyli związek, który działa odstraszająco na komary. Repelenty przeznaczone dla kobiet ciężarnych powinny zawierać określone stężenie tego związku, najlepiej do 20%.

Jednym z najbardziej bezpiecznych środków ochronnych dla kobiet ciężarnych są moskitiery. Część z nich nasączone są dodatkowo permetryną, która wspomaga działanie ochronne. Jest to substancja bezpieczna dla kobiet ciężarnych.

W przypadku matek karmiących również należy uważnie wybierać przyjmowane leki przeciwmalaryczne. Ponadto trzeba pamiętać, że leki stosowane przez matkę, nie zapewnią ochrony niemowlakowi.

Niquitin Przezroczysty - plastry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *