Co przyciąga komary?

0 comments
Co przyciąga komary? Hycamtin ulotka wzw typu c czyli żółtaczka c przenosi się drogą kropelkową

Komary są szczególnie niebezpieczne w rejonach zagrożonych malarią. W przypadku podróży m.in. do Afryki, należy starannie zabezpieczyć się przed możliwością ukąszenia przez moskitami. Przede wszystkim warto zapoznać się, w jakim miejscach komary występują najliczniej. Są to różnego rodzaju podmokłe tereny, zbiorniki wodne, a także lasy. Istotne jest także pora dnia. Komary kąsają głównie po zmroku.

Wybierając się do krajów afrykańskich w porze deszczowej, trzeba zachować największą ostrożność. Na ten okres przypada bowiem największa aktywność komarów. Na pustyniach praktycznie nie występują. Dotyczy to także gór, które posiadają określoną wysokość n.p.m.

Komar jest wrażliwy na różnego rodzaju substancje zapachowe, które obecne są w ludzkim pocie. Ponadto moskity wykrywają człowieka za pomocą dwutlenku węgla. Jest on związkiem, który wydobywa się podczas oddychania.

Znaczenie mają także barwy. Komary atakują przede wszystkim ludzi w ciemnym ubraniu. Z tego powodu podczas podróży do krajów afrykańskich, najlepiej spakować jak najwięcej ubrań w jasnym kolorze.

Znajomość tych czynników składa się na ogólną profilaktykę przeciw malarii. W krajach afrykańskich oraz tych, w których malaria jest powszechną chorobą, warto ograniczyć ilość kosmetyków zapachowych, takich jak dezodoranty czy wody po goleniu. Dzięki temu zmniejszą się szansę na wykrycie przez komara.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *