Bezpieczna podróż

Andrzej
Junior Cholinex suplement diety opinie

Pomimo występowania malarii w wielu krajach, nie trzeba rezygnować z podróżowania do nich. Wystarczy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Niekiedy ryzyko zachorowania zwiększa się, w wyniku nie przestrzegania podstawowych zasad.

Przede wszystkim przed wyprawą w tropikalne rejony, należy dokładnie poznać przebieg podróży. Zdarza się bowiem, że ryzyko zachorowania na malarię dotyczy wyłącznie poszczególnych obszarów danego kraju. Warto udać się także do lekarza, zwłaszcza w przypadku choroby przewlekłej. Niekiedy, poza odpowiednimi lekami, zalecane są szczepienie przeciw powszechnie występującym chorobom. Specjalista zaleci także odpowiednią profilaktykę przeciw malarii. Warto podać także termin wyjazdu, ponieważ w niektórych krajach, zachorowalność na malarię jest najwyższa w określonych porach roku. Dotyczy to przede wszystkim pory deszczowej.

Malarii można skutecznie zapobiegać, głównie posiadając w apteczce odpowiednie leki. Przydatne okazują się także środki ochronne, które odstraszają komary. Wybierając się w rejony zagrożone malarią, należy stosować szczególne środki ostrożności. Ukąszenie nie każdego komara powoduje zachorowanie na malarię, jednak trzeba unikać miejsc, w których komary powszechnie występują. Ostrożność należy zachować także w hotelu oraz podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Obszary występowania malarii

Podróż do niektórych państw zagranicznych wiąże się z ryzykiem zachorowania na panujące tam choroby. Jedną z nich jest malaria. W Polsce ta choroba praktycznie nie występuje. Przypadki zachorowań na malarię dotyczą podróżnych, którzy wybierają się do określonych zakątków świata. Przed wyprawą warto się zatem zapoznać z najpowszechniej występującymi chorobami. Malaria […]